5 روش ساده برای افزایش فروش از طریق اینستاگرام

۵ روش ساده برای افزایش فروش از طریق اینستاگرام

()

فروش محصولات و خدمات با این سطح از تکنولوژی کار آنچنان سختی نیست، اگر…

در دنیای امروز ما، تکنولوژی به جایی رسیده که با حداقل هزینه می‌تونیم محصول یا خدمات خودمون را به تعداد زیادی از انسانها ارائه کنیم. از معروف‌ترین این تکنولوژی ها می‌توانیم به رسانه های اجتماعی اشاره کنیم . با توجه به لیست بلند و بالای این شبکه‌های اجتماعی و محبوبیت بیش از حد این روزهای اینستاگرام سراغ ۷ راهکار ساده برای افزایش فروش از طریق این پلتفرم می‌رویم.

 

راز بزرگ!

خودتان را به جای مشتریانتان قرار دهید! با این تکنیک ساده می‌توانید روندی حرفه‌ای برای مراحل سفارش تا دریافت کالا توسط مشتریانتان طراحی کنید.
فکر کنید خودتان می‌خواهید خدمات یا کالاهای مشابهی که موجود دارید را از یکی از رقبایتان بخرید. دوست دارید با شما چطور برخورد شود؟ همانطور با مشتریانتان برخورد کنید.
دوست دارید بسته‌بندی کالا چطور باشد؟ همانطور بسته‌بندی کالایتان را طراحی کنید.
دوست دارید هزینه ارسال کالا رایگان باشد یا خیر؟ همان شرایط را برای مشتریانتان ایجاد کنید.

 

کیفیت!

همه‌جا شنیده‌ایم که ایجاد مزیت رقابتی می‌تونه باعث افزایش فروش بشه، اما چه مزیت رقابتی بهتر از کیفیت؟
از کیفیت عکس ها و ویدئوهایی که درون پیج خود منتشر می‌کنید گرفته تا نحوه پاسخ‌گویی به مخاطبانتان و درنهایت پشتیبانی آنها به بهترین روش های ممکن و در کوتاهترین زمان.
نقطه ضعف بزرگ کسب‌وکارهای آنلاین کوچک عدم ارائه کیفیت است و اگر شما بتوانید این نقطه ضعف را پوشش دهید زودتر از چیزی که فکرش را بکنید، افزایش فروشتان آغاز خواهد شد

 

داستان!

این ایده نیاز به خلاقیت زیادی دارد، ولی اگر بتوانید آن را اجرا کنید، کالا یا خدمات شما تبدیل به آرزوی مخاطبانتان می‌شود و تمام سعی خود را می‌کنند تا در اولین فرصت آن را به‌دست بیاورند.
اما به سراغ این ایده جذاب برویم. سعی کنید برای محصولات و خدمات خودتان شخصیت ایجاد کنید و در قالب یک داستان آنها را برای مخاطبینتان معرفی کنید.
بگذارید با یک مثال ملموس بیشتر توضیح دهم!
فرض کنید شما فروشنده اسباب‌بازی برای کودکان هستید. چند عروسک انتخاب کنید و آنها را به داخل کادر دوربین بیاورید و برایشان اسم انتخاب کنید و به مخاطبینتان معرفی کنید. هر روز داستان کوتاهی راجع به هر عروسک استوری کنید و بگویید این عروسک (با اسمی که انتخاب کرده‌اید آن را صدا بزنید) دوست دارد هفته آینده به منزل شما بیاید و برای همیشه بماند، برای اینکه به این عروسک کمک کنید به آرزویش برسد، دایرکت دهید!
معجزه اتفاق می‌افتد و فروشتان چندین برابر می‌شود.

 

تبلیغات!

با استفاده از مورد سوم، تبلیغات جذابی برای محصولات و یا خدمات خود بسازید و کسب‌وکار خودتان را تبلیغ کنید. این مورد باعث می‌شود مشتریانی که هرگز شما را نمی‌شناختند با شما آشنا شوند و اگر مورد سوم را به خوبی انجام داده باشید با بیشترین سرعت ممکن تبدیل به مشتریان دائمی شما شوند.
برخی از افراد در کسب‌وکار خود تمایل چندانی به تبلیغات ندارند! و این بزرگترین اشتباه آنهاست.
بدون تبلیغات کسب‌وکار شما صرفا یک کسب‌وکار محلی با تعداد کمی از مشتریان باقی می‌ماند و شما هیچگاه به فروش های بالا نخواهید رسید.

 

بپرسید!

از مشتریان خود سوال کنید.
از آنها بپرسید از کدام تجربه خرید از شما خوشحال و از کدام تجربه ناراحت شدند؟
پاسخ آنها را در روند کاری خود لحاظ کنید و روندها را به صورت مداوم بهبود دهید تا به جایی برسید که اکثر مشتریان شما برای پاسخ به پرسش “از کدام تجربه خرید ناراحت شدید؟” فکر کنند!
وقتی مشتریان شما در ذهن خود به دنبال ناراحتی بگردند حتی اگر موردی را هم بیان کنند آن مورد آنها را آنچنان که فکر می‌کنند هم ناراحت نکرده است. پس شما موفق شده‌اید.

این مقاله تا چه حد برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرای ثبت شده:

این مطالب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟