چگونه بدون ریسک در اینستاگرام تبلیغ کنیم

چگونه بدون ریسک در اینستاگرام تبلیغ کنیم

()

در دنیای دیجیتال امروزی، هرکدام از ما به دنبال شناساندن خودمان به دیگران هستیم. گاهی برای ایجاد برند شخصی قوی‌تر و گاهی برای فروش بیشتر محصولات و خدماتی که عرضه می‌کنیم.

برای رسیدن سریع‌تر به هرکدام از این اهداف نیازمند رسانه‌ای هستیم که بیشترین میزان محبوبیت میان اکثریت جامعه را دارا باشد. در اینجا است که رسانه اجتماعی اینستاگرام به‌عنوان بازیگر اول در جامعه ما مطرح می‌شود.

 

 

انواع تبلیغ در اینستاگرام

 • تبلیغات رسمی

در این نوع تبلیغات، شما مستقیماً به خود اینستاگرام سفارش تبلیغ می‌دهید و اینستاگرام بر اساس هدف شما، تبلیغاتتان را به مخاطبین حوزه دلخواهتان نمایش می‌دهد. تنها مشکلی که در این نوع تبلیغات وجود دارد، خوب کار نکردن این تبلیغات در ایران است. زیرا این نوع تبلیغات از طرف شرکت متا (فیس‌بوک سابق) برای ایران تحریم شده است.

 • تبلیغات غیررسمی

در این نوع تبلیغات، فرد (یا شرکت) تبلیغ دهنده به‌صورت مستقیم با تبلیغ گیرنده وارد مذاکره می‌شوند و فرد (یا شرکت) تبلیغ گیرنده درازای مبلغ مشخصی تبلیغات را در پیج خود منتشر می‌کند.

 

 

قوانین تبلیغات در اینستاگرام

باتوجه به اینکه تبلیغات رسمی تقریباً در ایران کاربردی ندارد، تنها گزینه موجود تبلیغات غیررسمی است و تمام قوانین تبلیغات بستگی به توافق ۲ طرف دارد (تبلیغ دهنده و تبلیغ گیرنده).

تنها قانونی که باید به‌صورت جدی در تبلیغات رعایت کرد، احترام به قوانین پایه اینستاگرام نظیر عدم انتشار محتوای آزاردهنده و… است.

 

 

بهترین شرکت‌های تبلیغاتی اینستاگرام

زمانی که محبوبیت اینستاگرام بیشتر و بیشتر شد، نیاز به تبلیغات در این پلتفرم بالاتر رفت و چون دسترسی محدودی به تبلیغات مستقیم اینستاگرام بود، برخی از شرکت‌ها به سراغ اجرای تبلیغات حرفه‌ای آمدند.

بدین صورت که شما حوزه کاری خود را انتخاب می‌کنید و متناسب با بودجه و هدف خود تبلیغات را تنها در پیج‌هایی منتشر می‌کنید که با اهداف شما سازگار هستند.

شرکت جریان با نشانی jaryan.net یکی از هوشمندانه ترین انتخابات در زیمنه تبلیغات هدفمند و حرفه ای است که پیشنهاد میکنم در صورتی که احساس می‌کنید نیازمند تبلیغات حرفه ای هستید حتما به وبسایت جریان سر بزنید و روند کار را مشاهده کنید

 

 

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

همان‌طور که در بالا گفته شد، هزینه تبلیغات در اینستاگرام کاملا به‌صورت توافقی است و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانیم عدد ثابتی را برای تبلیغات معیار قرار دهیم.

ولی عواملی که در تعیین قیمت نقش مستقیم دارند عبارت‌اند از:

 • تعداد دنبال‌کنندگان تبلیغ گیرنده
 • تعداد تبلیغات منتشر شده در روز یا هفته
 • بازدهی تبلیغات
 • نوع تبلیغ (استوری آماده، پست آماده، ساخت استوری توسط تبلیغ گیرنده، ساخت پست توسط تبلیغ گیرنده و…)

بااین‌وجود فرمول دقیقی را در ادامه بررسی می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تشخیص دهید آیا تبلیغ دادن به یک پیج کار صحیحی است یا خیر.

 

 

بدون ریسک تبلیغ کنید.

برای کاهش ریسک تبلیغ کردن معیار مهمی به اسم ROI (یا نرخ بازگشت سرمایه) وجود دارد.

فرض کنید، یک تبلیغ ۱ میلیون‌تومانی انجام داده‌اید و هدف از تبلیغ، فروش محصولتان بوده است و توسط این تبلیغ توانسته‌اید ۱.۵ میلیون تومان محصول بفروشید.

 

نرخ بازگشت سرمایه شما بدین صورت محاسبه می‌شود:

(کل درآمد – کل هزینه) / کل هزینه

در این مثال:

(۱,۵۰۰,۰۰۰-۱,۰۰۰,۰۰۰)/۱,۰۰۰,۰۰۰=۰.۵

که با ضرب این مقدار در عدد ۱۰۰ به عدد ۵۰ می‌رسیم. پس در مثال بالا، توسط این کمپین تبلیغاتی به سود ۵۰ درصدی دست پیدا کرده‌ایم!

 

حالا که با مفهوم نرخ بازگشت سرمایه آشنا شدید وقت آن است که سراغ افزایش نرخ بازگشت سرمایه برویم! مثلا چطور است که با ۱ میلیون تومان هزینه تبلیغات، به ۲ میلیون تومان درآمد برسیم؟ این یعنی نرخ بازگشت صددرصدی. اما چطور؟

بادقت به نکات زیر می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه تبلیغاتتان را بیشتر کنید:

 • کاهش هزینه تبلیغات
 • افزایش کیفیت خدمات (یا کالا)
 • بررسی دقیق پیج تبلیغ گیرنده
 • استفاده از دعوت به اقدام‌های جذاب‌تر
 • استفاده از فرمول برد –برد

 

در پایان اگر سؤالی داشتید، می‌توانید سؤال خود را کامنت کنید تا در سریع‌ترین زمان پاسخ شما داده شود.

این مقاله تا چه حد برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرای ثبت شده:

این مطالب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟